آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 152310
 بازدید امروز : 148
 کل بازدید : 544121
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.27
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در حاشیه افتتاحیه همزمان چهارمین همایش فعالین قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی و ششمین همایش قرآن و عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی:

شناخت اقتضائات جامعه جوان با توجه به تغییرات فراوانی که در مسائل دانشجویان و ادبیات آن‌ها رخ داده ضروری است.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در حاشیه افتتاحیه همزمان چهارمین همایش فعالین قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی و ششمین همایش قرآن و عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی:

 شناخت اقتضائات جامعه جوان با توجه به تغییرات فراوانی که در مسائل دانشجویان و ادبیات آن‌ها رخ داده ضروری است.

به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در حاشیه افتتاحیه همزمان چهارمین همایش فعالین قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی و ششمین همایش قرآن و عترت و سلامت ویژه جامعه پزشکی در پردیس علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: شناخت اقتضائات جامعه جوان با توجه به تغییرات فراوانی که در مسائل دانشجویان و ادبیات آن‌ها رخ داده است ضروری است، زیرا امروز دیگر نمی‌توان با ادبیات گذشته برای نسل جوان جذابیتی داشت.

وی درباره فعالیت‌های قرآنی در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: واقعیت این است که در دانشگاه‌های علوم پزشکی اساتید، کارکنان و دانشجویان بسیار خوبی در حوزه فعالین قرآنی داریم و این دانشگاه‌ها دانشجویان علاقه‌مند به حوزه قرآنی را در دل خود جای داده‌اند، به‌نحوی که فعالیت‌های خوبی در دانشگاه‌های وزارت بهداشت در حوزه قرآن در حال انجام است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ضمن قدردانی از رشد خوب برنامه‌های قرآنی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، پتانسیل و ظرفیت دانشجویان این دانشگاه‌ها در حوزه قرآنی را بالاتر از حد کنونی دانست و اظهار داشت: اگر برنامه‌‌ریزی‌ها و حمایت‌های لازم بر روی برنامه‌های قرآنی دانشجویان علوم پزشکی متمرکز شود ما شاهد موفقیت‌های بیشتری در این حوزه خواهیم بود.

وی با اشاره به ضرورت شناخت جامعه مخاطب برای داشتن جذب بهتر دانشجویان در فعالیت‌های قرآنی بیان داشت: شناخت اقتضائات جامعه جوان با توجه به تغییرات فراوانی که در مسائل دانشجویان و ادبیات آن‌ها رخ داده لازم است.

رستمی گفت: امروزه نمی‌شود با ادبیات گذشته و با پاسخ‌ به مسائل گذشته بتوانیم برای نسل جوان امروز جذابیتی داشته باشیم. این تغییر مسائل و تغییر ادبیات ایجاب می‌کند که مجموعه ارائه‌دهنگان محتویات دینی و مجموعه‌های فعال مدیریت‌های حوزه فرهنگی به‌روز رسانی در حوزه ادبیات و مفاهیم را داشته باشند.

وی افزود: باید فعالین قرآنی زبان مخاطبین خود را بشناسند، به مسائل آن‌ها اشراف داشته باشند و بر اساس محتوا و زبان مناسب مطالب خود را ارائه دهند و مطمئن باشند که مخاطبانشان نیز که فطرتی هماهنگ با مفاهیم قرآنی دارند خود را با مسائل قرآنی هماهنگ خواهند کرد.

رستمی در پاسخ به جایگاه موسیقی و زیبا خوانی در قرآن، اظهار داشت: مجموعه علوم فراوانی مرتبط با قرآن کار شده است که یکی از این حوزه‌ها با توجه به توصیه بزرگان دین زیباخوانی قرآن است. در زیباخوانی قرآن موضوعاتی چون شناخت الحان و دستگاه‌های مختلف و ارائه آن در این حوزه مورد توجه است. ضمن اینکه بسیاری از کشورهای مسلمان در این حوزه کارهای خوبی انجام داده‌اند که نشان می‌دهد هم زیباخوانی در قرآن نیاز است و هم زمینه برای کار در این حوزه زیاد است.


١٩:٠٠ - دوشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ٧٣٩٤٩    /    تعداد نمایش : ٤٨


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد.