آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 135842
 بازدید امروز : 62
 کل بازدید : 495219
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.11
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور اعضای محترم هیئت‌علمی و استادان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کارگاه بررسی و شناخت تاریخ علم و تمدن اسلامی در بیمارستان شهید مدرس برگزار شد.

 

 

در این دوره 2 روزه که توسط دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بیمارستان شهید مدرس برگزار شد، دکتر سید احمدرضا خضری استاد رشته تاریخ تمدن اسلامی در گروه تاریخ و تمدن بین‌الملل اسلامی دانشگاه تهران به مباحثی نظیر علل و عوامل گسترش قلمروی تمدن اسلامی و رابطه حاکمیت و نسبت میان حاکمیت سیاسی و تمدن اسلامی علل و عوامل شکوفایی تمدن اسلامی و دوره‌های مختلف تمدن اسلامی پرداختند.

 

 

 

 دکتر سید احمدرضا خضری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در مورد این کارگاه گفت: به مدت دو روز در خدمت جمعی از همکاران و اعضای محترم هیئت‌علمی و پزشکان محترم این دانشگاه بودیم.

 

 

این  دوره یک کارگاه تمدن اسلامی  بود که  در بیمارستان مدرس برگزار کردیم؛ عنوان دوره تاریخ علم و تمدن اسلامی است و بنده در این دوره که سطح اولش هست فعلاً درواقع مباحث پایه‌ای و مباحث اصلی رو درباره فلسفه تمدن اسلامی چیستی و چرایی تمدن اسلامی را برای دوستان بیان می‌کنم، محورهایی نظیر علل و عوامل گسترش قلمروی تمدن اسلامی و رابطه حاکمیت و نسبت میان حاکمیت سیاسی و تمدن اسلامی علل و عوامل شکوفایی تمدن اسلامی و دوره‌های مختلف تمدن اسلامی را در اینجا در خدمت بزرگواران مطرح می‌کنیم.

 

وی در خصوص مشارکت و استقبال شرکت کنندگان در این کارگاه افزود: خوشبختانه مباحث موردتوجه استادان محترم قرارگرفته،  نه اینکه خودم بیان می‌کنم؛ بهتر است که از زبان شرکت‌کنندگان در کارگاه بشنویم اما آن‌طور که اظهار لطف می‌کنند به بنده،  ظاهراً نشان می‌دهد که مباحث برای آنها جذابیت دارد بخش عمده این استقبال مربوط به محورهای بحث است. محورهای این مباحث به دلیل به‌روز بودن کاربردی بودن برای دوستان موردتوجه قرارگرفته و به لطف خدا این موارد را خدمت دوستان ارائه می‌کنم.

استاد رشته تاریخ تمدن اسلامی دانشگاه تهران این نشست‌های هم‌اندیشی را بهترین فرصت برای گفت‌وگو،  تعامل میان استادان رشته‌های انسانی و رشته‌های تجربی و فنی دانست افزود:  در این مباحث،  محورهای پژوهشی و تحقیقاتی فراوان و هم‌افزایی های بی شماری شکل می‌گیرد؛ امروز دنیا به سمت مباحث میانرشته حرکت کرده درواقع همکاری‌هایی که بین رشته‌های انسانی رشته‌های تجربی، رشته‌های علوم و رشته‌های فنی می‌تواند وجود داشته باشد و درنتیجه می توان گفت با این علوم میان‌رشته‌ای می‌شود بسیاری از پرسش‌های بی‌پاسخ افراد را جواب داد.

 

 

 

وی در پایان گفت: همانطور که پیداست شرکت کنندگان  پرسش‌های فراوانی دارند، این پرسش‌ها را مطرح می‌کنند باهم گفتگو می‌کنیم و وقتی پرسش و پاسخ گرفته می‌شود نوعی رضایت در چهره آنها دیده می شه که نتیجه این تعامل و هم‌افزایی و همفکری حاصل‌شده است،  بنابراین به نظر بنده اگر این‌گونه گفت‌وگوها به این شکل البته تداوم پیدا ‌کند و یک‌طرفه نباشد، امید می‌رود ان‌شاءالله تأثیرات خوبی در بین اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها داشته باشد.


١٧:٤٨ - چهارشنبه ١٩ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩٥٨٦    /    تعداد نمایش : ٣٠٢


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد.