آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 134119
 بازدید امروز : 216
 کل بازدید : 489630
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.18
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم تکریم و معارفه رییس دانشکده پیراپزشکی برگزار شد

 
 
دکتر آقاجانی در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات دکتر عمرانی در طی دوران تصدی مسوولیت، وی را منشا خدمات و برکات زیادی در این دانشکده برشمرد و خواستار توفیقات روزافزون وی در زندگی و پست جدیدش در انستیتو پاستور شد.
رییس دانشگاه با معرفی دکتر قره باغیان بعنوان سرپرست جدید دانشکده پیراپزشکی و با اشاره به سوابق و تجارب درخشان وی در حوزه های علمی، آموزشی و پژوهشی خاطرنشان کرد: این دانشکده با همکاری همه اساتید می تواند به اهداف عالیه خود دست یابد.
دکتر آقاجانی خطاب به اعضای هیات علمی  دانشکده گفت: شما اساتید، کارکنان و دانشجویان یک تیم منسجم و متحد هستید که باید همسو با مدیریت دانشکده برای رسیدن به اهداف روشن و تعیین شده گام بردارید و تلاش کنید.
 
تقویت ارتباط دانشکده پیراپزشکی با مراکز بالینی در اولویت است
 
 
 
رییس دانشگاه تقویت ارتباط دانشکده پیراپزشکی با مراکز بالینی را نکته ای کلیدی و محوری برشمرد و تاکید کرد: در این دانشکده باید بطور ویژه برروی ارتباط جدی با مراکز درمانی و بالینی تمرکز شود و این یکی از حلقه هایی است که در عرصه آموزش و پژوهش باید روی آن کاملا تمرکز کرده و  بیشتر سرمایه گذاری کنیم.
 
رشد و شکوفایی دانشکده با گسترش همکاریها با حوزه بالینی
 
دکتر آقاجانی افزود: حضور اعضای هیات علمی در فیلد باید تقویت شود و طرحهای تحقیقاتی مشترک متعددی باید بین اساتید این دانشکده و اساتید بالینی تعریف شود. اگر این اشتراک و همکاری اتفاق نیفتد و دانشکده بصورت ایزوله حرکت کند این توفیقات قطعا محدود خواهد شد. بنابراین برای رشد و شکوفایی هرچه بیشتر این دانشکده باید به سمت گسترش همکاریها با حوزه بالینی برویم و حضور اساتید در این عرصه پررنگ تر و چشمگیرتر باشد. ضمن این که برای کیفیت و عمق بخشیدن به آموزشها، حضور اساتید در عرصه بالین در فیلد کاملا جدی است.
 
دکتر آقاجانی در ادامه خاطرنشان کرد: در آموزش پزشکی بخش کوچکی از کار در کلاس و آزمایشگاه می گذرد و بخش اساسی کار در فیلد است که عبارت از  آموزش مهارتهایی می باشد که دانشجویان باید در عرصه ارایه خدمات از آنها برخوردار باشند.
 
وی افزود: یکی از دانشکدههای بسیار مهم ما در مجموعه دانشگاه، دانشکده پیراپزشکی است. باید تلاش کرد تا با تعریف و اجرای طرحهای مشترک متعددی در حوزه بالین بتوان منابع بیشتر و بهتری را جذب کرد.
 
رییس دانشگاه با بیان این مطلب که در حوزه پژوهش تمرکز برعمق بخشیدن به پژوهش ها می باشد گفت: پژوهش در حوزه سلامت بعنوان HSRو پژوهشهای کاربردی که تبدیل به محصول می شوند، تحقق نخواهد یافت مگر این که پروژه های خود را مشترکا با حوزه بالین انجام دهید تا خروجی های روشن و کاربردی برای نظام سلامت داشته باشد.
 
تاکید ریاست دانشگاه بر توسعه ساختار فیزیکی، تجهیزاتی، منابع مالی و نیروی انسانی دانشکده
 
دکتر آقاجانی ضمن تقدیر از تلاشهای صادقانه  اعضای هیات علمی این دانشکده در راستای آموزش فراگیران اظهار داشت: این تکلیف بر ماست که انشاءا... در دوره جدید برای تقویت این دانشکده علیرغم تمامی محدودیتها، برای توسعه بیشتر ساختار فیزیکی، تجهیزاتی، منابع مالی و نیروی انسانی تلاش کنیم.
 
یک جهش علمی را در این دانشکده رقم بزنید/ جریان ساز، خط شکن و پرچمدار حوزه پیراپزشکی در کشور باشید
 
رئیس دانشگاه در توصیه ای به اعضای دانشکده پیراپزشکی گفت: اگر بخواهیم این دانشکده در سطح کشور بدرخشد این کارنامه کافی نیست باید گامهای بلند بردارید و یک جهش علمی را در این دانشکده رقم بزنید. نوع فعالیتهای آموزشی و پژوهشی شما باید به گونه ای شکل گیرد که انشاءا... از دانشکده پیراپزشکی شهیدبهشتی در کشور بعنوان یک برند یاد کنند و جریان ساز، خط شکن و پرچمدار حوزه پیراپزشکی در کشور باشید.
 
دکتر آقاجانی در خاتمه سخنان خود اظهار داشت: انشاءا... دست به دست هم برای اعتلای نام و افتخارات کشور عزیزمان و دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دانشکده پیراپزشکی تلاش کرده و توفیقات شما روزافزون باشد.
 
 گفتنی است در ابتدای این مراسم دکتر میرداود عمرانی رییس سابق دانشکده پیراپزشکی ایجاد فضای علمی و آکادمیک و صمیمانه در این مرکز را بسیار مهم برشمرد و با اشاره به زیرساختهای دانشکده پیراپزشکی در گذشته افزود: با وجود محدودیت های منابع و اعتبارات سعی کردیم با جذب منابع بیرونی امکانات و تسهیلات خوبی برای اساتید و دانشجویان دانشکده فراهم کنیم و با تلاش همکاران واحدهای مختلف دانشکده نظیر تاسیسات، غذاخوری، آزمایشگاه، مرکز ITو... ارتقا یافت و خوشبختانه فضایی پرنشاط ایجاد شد.
 
وی در خاتمه سخنان خود ضمن تقدیر از حمایتهای ریاست دانشگاه و اعضای هیات رییسه از همکاری تمامی کارکنان دانشکده؛ اعم از اعضای هیات علمی، اساتید، پرسنل و دانشجویان در دوران تصدی مسوولیت خود قدردانی کرد و برای دکتر قره باغیان نیز آرزوی توفیق کرد.
 
در ادامه مراسم دکتر قره باغیان سرپرست جدید دانشکده پیراپزشکی ضمن تقدیر از حسن اعتماد ریاست دانشگاه به طور اجمالی به معرفی وضعیت و توانمندیهای این دانشکده پرداخت.
 
دکتر قره باغیان در سخنان خود گفت:با توجه به حضور کادر هیات علمی و همکاران خوب، دانشکده پیراپزشکی این ظرفیت را داراست که به شکل پویا در جهت اهداف عالی و کلان دانشگاه حرکت کند. همچنین انتظار می رود دانشجویانی که با عشق و علاقه این دانشکده را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند از امکاناتی شایسته برخوردار شوند.  
 
سرپرست دانشکده پیراپزشکی اظهار امیدواری کرد که این دانشکده بتواند در جذب دانشجویان غیر ایرانی نیز در راستای متحول کردن و ارتقای دانشکده پیراپزشکی گام موثری بردارد.
 
وی در خاتمه سخنان خود از زحمات دکتر عمرانی و همکاران این دانشکده تقدیر کرد.
 
 
 
 
 
 در خاتمه مراسم مذکور با حضور دکتر آقاجانی رییس دانشگاه، دکتر ضیائی معاون آموزشی دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین فرهادزاده مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه؛ با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات دکتر عمرانی تقدیر شد و ابلاغ دکتر قره باغیان نیز قرائت و به وی اهدا شد.
 
شایان ذکر است هیأت رئیسه دانشگاه پس از این مراسم از بخش های مختلف دانشکده پیراپزشکی بازدید کردند.
 


٠٨:٤٤ - دوشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٥٨٤١٨    /    تعداد نمایش : ٢٩٥


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد.