آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 123620
 بازدید امروز : 684
 کل بازدید : 451362
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.52
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی منتشرکرد

گزیده بیانات حجت الاسلام والمسلمین فرهادزاده مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دومین جشنواره سپاس

گزیده بیانات حجت الاسلام والمسلمین فرهادزاده مسئول محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دومین جشنواره سپاس :

 

أعوذ باللهِ من الشَّیطانِ الرَّجیم. بسم اللهِ الرَّحمن الرَّحیم و به نستعين  و الحَمدُ للهِ رَبِّ العالمین وَ صَلَّى اللَّهُ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِين سِیَّما حجت ابن الحسن العسکری روحی فداک وَ لعنة الله عَلی أعدائِهم أجمَعین إلی یَوم الدّین

 

ایام را تبریک عرض می‌کنم، هفته دولت را به یاد همه شهدا به‌خصوص شهیدان دولت شهید رجایی و باهنر، روز کارمند را صمیمانه خدمتتان تبریک عرض می‌کنم، روز داروسازی را بر داروسازان گرامی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم، اعیادی که در پیش داریم عید قربان و عید غدیر را تبریک عرض می‌کنم.

تشکر ویژه‌ای از دکتر فتحی و همکاران ارجمندشان که برای دومین سال این کار بسیار زیبا را انجام می‌دهند. انشا الله که مستدام باشد.

اجازه بدید دو سه روایت بخوانم. اول خدا را شاکریم، خدایا از محضر مقدست سپاسگزاریم که به ما کارمندها اجازه دادی خدمتی به این مردم و خلقت و عیالت، این توفیق نصیب هر کسی نمی شود.

پیامبر اکرم(ص)  فرمود: می‌خواهید به شما بگویم که بهترین و محبوب‌ترین بندگان خدا چه کسانی هستند ؟

محبوب‌ترین بندگان خدا پیش خدا آنهایی هستند که برای مردم نافع‌تر باشند، به آنها خدمت بکنن  و این توفیق را خدا به همه ما داده،  مانده که ما چطوری استفاده کنیم.

 سؤال کردند بالاترین جهاد چیست رسول‌الله؟

فرمودند: افضل الجهاد این است که کسی صبح کند و قصدش خدمت به مردم باشد. این بالاترین جهاد است. قصدش این باشد که به کسی ظلمی نکند و به مردم خدمت کند.

خدا فرمود من حق مردم را بر حق خود مقدم کردم.

خیلی عجیبِ!

خداوند حقوق مردم را بر حق خودش مقدم کرده.

کسی که به حقوق مردم قیام می‌کند حق من را هم ادا خواهد کرد و منجر به ادای حق من خواهد شد.

خوب این جنبه اثباتی قضیه، اما در جنبه هشداری قضیه هم عرض بکنم، کعبه با اون همه ارزش و عظمت و شکوه که سالانه  بیش از یک میلیاردمسلمان با صرف هزینه‌های کلان سعی می‌کنند مشرف بشوند و این‌قدرحرمت و عظمت دارد و کسی که می خواد سراغ زیارت کعبه برود، حتماً باید محرم بشه و بدون احرام نمی شود وارد حریم کعبه شد، اگر قسمتی از پرده کعبه نجس بشه، تطهیر کردن پرده کعبه واجب فوری است، اما پیامبر داشت نگاهمی‌کرد به خانه کعبه فرمود:

چقدر حرمت تو زیاده کعبه.

به خدا حرمت مؤمن از تو بالاتره،

{هشدارش اینجا است: ما کارمندان در موقعیتی هستیم که با نوع برخوردمان با مخاطب و ارباب رجوع می‌توانیم خدمتی به آنها کنیم و خوشحالشون کنیم یا خدایی نکرده با یک بی‌حوصلگی با یک حرف تلخ و برخورد تلخ اذیتشون کنیم.}

پیامبر فرمود :کسی که مؤمنی را اذیت کنه مثل این است که کعبه را ده بار خراب کرده و مکه را منهدم کرده وده بار مکه و کعبه را نابود کرده.هرکس که با نگاهش کسی را بترساند، خداوند او را روز قیامت حتماً خواهد ترساند.

حالا ایام حج هم هست عزیزان ما الآن در حج هستند و در مکه و مدینه امیدواریم و آرزو می‌کنیم که باسلامت و زیارت مقبول و سعی مشکوربرگردند، ما دل‌هایمان نگرانِ اما به لطف خدا امیدواریم.

اما صادق فرمود: یک حج از صدها طلا و نقره و انفاق در راه خدا بالاتره اما به خدا قسم برآوردن حاجت یک مسلمان از ده‌ها حج و طواف بالاتره و برترهو هرکسی هر گامی که برای حل مشکل کسی برمی‌دارد هر گامش یک حج است که مشکل کسی را می‌خواهد حل کند. که در این موقعیت خداوند با همه بی نیازیش به ما اجازه داده و گفته بیایید یک کمکی بکنید و به ما اجازهخوشحال کردن بندگانش را عطا کرده.

خوب چون عید قربان و غدیر را در پیش داریم، نمی‌شود در جمع محبین علی (ع) اسمی و حرفی و عرض ادبی به محضر مولا علی سلام الله علیه انجام نداد. آقایبولس سلامهمسیحی است و بیش از سی سال پیش کتابش کتاب سال شد. کتابی نوشت در مورد مولا امیر المومنین به نام {ملحمه الغدیر} حالا داستان داره که چرا این کتاب را نوشت اما مقدمه کتابش شعر بسیار زیبایی دارد. بسیار زیبا و بسیار عجیبِ

ایشان یک سفر به نجف اشرف رفته بودند در زمانی که آیت الله خوئی(ره) زنده بودند، یادی کردن آقای کربلایی زاده از اموات و رفتگان همه جمع، خدا انشا الله همه را رحمت کند.

ایشان نجف رفته بود و آقای خویی، طبق نقلی، ایشون رو دعوت کرده بود منزلشان. 

آیت الله خوئی(ره)  پرسیدند : آقای  بولس سلامهشما مسیحی هستی چرا در مورد حضرت علی (ع) کتاب نوشتی

ایشان گفتند من زمانی مریض شدم و هیچ دوایی براش نبود و کلی هزینه کردم نذر کردم اگر خداوند متعال من را شفا داد، راجع به مظلوم ترین شخصیت عالم کتابی بنویسم.

خداوند من را شفا داد، از علی(ع) مظلوم‌تر کسی را ندیدم و در مورد ایشانکتاب نوشتم.

بعد ایشان پرسید شما بااین‌همه ابراز احساسات  و با این نگاه بالاخره علی(ع) را بالاتر میدانی یا عیسی مسیح را بالاتر میدانی؟

 جوابی داده بود خیلی شنیدنی، آقای  بولس سلامهگفته بود حاج آقا اگر من به گم که علی بالاتر است از عیسی مسیح خلاف اعتقادم حرف زده‌ام، من یک مسیحی‌ام اما اگر بگویم عیسی مسیح بالاتر است از علی(ع) خلاف قلبم حرف زدم.

حتما  می پرسید حاج آقا مگه میشه بین قلب و اعتقاد اختلاف باشه، بله میشه...

آقای  بولس سلامهشعر زیبایی دارد اول کتابش که می نویسد:

 ای آسمان شهادت بده

 ‌ای زمین بنگار

ای تمام کائنات گوش کنید

من علی را دوست دارم.

نگید که شیعیان علی فقط اینهایی هستند که اسمشان شیعه است، نه، شیعیان علی فقط دوستان علی که اظهار می‌کنند نیستند، هر انسان با انصافی شیعه علی است،البته

چند بیت دیگر هم دارد که حالا زمان را ذخیره می‌کنم.

و آخرین عرضم:

مرحوم شهریار، سید محمد حسین بهجت تبریزی که لقب شهریار را حضرت امیر المومنین در عالم خواب به او داد. وقتی این شعر علی‌ای همای رحمت را نوشت و جایی نخوانده بود و هیچ‌کس خبر نداشت آیت الله مرعشی نجفیمی‌بیند در عالم خواب که داستان دارد ... اینجا به او می گویدشهریار، شهریار خیلی عشق به مولا علی داشت، یکی از علما می‌گفت لحظات آخر عمر بالا سر مرحوم شهریار بودم و آخرین کلمات را از لب های اوشنیدم و بعد هم تسلیم شد و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

می‌گفت لحظات آخر که پیش او بودم دیدم لب های او دارد تکان می‌خورد وصدایش خیلی ضعیفه گوشم را بردم نزدیک لب او، چشمانش بسته بود و داشت نجوا میکرد که این دو بیت را خواند و بعد تسلیم شد و به ملکوت اعلی پیوست

جز یک نسب که زتوبه خود بسته‌ام چیستم؟

میگوید: علی جان منم سیدم فقط این نسبت را با شما دارم و دیگر هیچ

من آن‌چنان که آل علی هست نیستم

 اما توای علی مران مرا از درت

 زیرا تاچشم‌داشتم بر حسینت گریستم

گفت شهریار این دو بیت را خواند و تسلیم امر خداوند متعال شد.

امام زمان(عج)  پیامی برای ما فرستاده

ملاقاتی علی ابن مهزیار اهوازی با ایشان داشت، پیامش مفصل هست، فقط من همین را میگم حواستان به فقرا در جامعه باشد.که

حواستان به افرادی که در جامعه اسم‌ورسمی ندارند،‌ جایگاه ظاهری در جامعه ندارند، پیش شماها مشکلشان را می آوردند مواظب اینها باشیددلشان نشکند، به آنها ستم نکنید،

تبریک مجدد عرض می‌کنم و امیدوارم این تغییر تحولی که در دانشگاه ما اتفاق افتاد به خیر و صلاح همه و کل سیستم سلامت دانشگاه و کشور باشد.

آقای دکتر پیوندی عزیز خدا حفظشان کنه زحمت‌ها کشیدن امیدوارم در هر جا که هستند در  پست‌های جدید و آینده موفق و موفق‌تر باشند خدا حفظشانکنه ما قدردان زحماتشان هستیم

همچنین آقای دکتر آقاجانی عزیز که  تشریف آوردن و پرچم را به‌دستگرفتند برای ایشان آرزوی موفقیت بیش‌ازپیش داریم و آماده کمک هستیم که ایشان بتوانند به اهداف بلند حوزه سلامت برسند و به این ضعفایجامعه خدمت بیش‌ازپیش شده باشد انشا الله

 تشکر می‌کنم از حوصله و صبر ومتانتتان

 صلواتی بفرمایید.

 

 


٠٨:٢٣ - سه شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٥١٣١٧    /    تعداد نمایش : ١٦٠


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد.