آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 117036
 بازدید امروز : 154
 کل بازدید : 430097
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.10
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش بازدید از غرفه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در دوازدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری

گزارش بازدید از غرفه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در دوازدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری


غرفه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در جشنواره شهید مطهری، با هدف معرفی سامانه آموزش مجازی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سامانه سمات ارتباطات و تعاملات اساتید و نیز معرفی مرکز مطالعات دین و سلامت در دانشگاه در مورخه 10 اردیبهشت ماه برگزار گردید.

جناب آقای دکتر لاریجانی معاونت آموزشی وزارت بهداشت و جناب آقای دکتر آقاجانی معاونت درمان وزارت بهداشت ضمن بازدید از غرفه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز دیدن فرمودند. در این غرفه به سوالات بازدیدکنندگان پاسخ داده شد و برنامه های این سه واحد آموزش نهاد رهبری معرفی گردید.

با هدف ترویج معارف و آموزه های اسلامی و ایجاد عدالت آموزشی با محتوای مطالب ارائه شده توسط اساتید حوزه و دانشگاه ارتقای دانش و سلامت دانشگاهیان در عرصه های علمی، فرهنگی، سیاسی و تربیتی و طراحی و پیاده سازی دوره های آموزشی فرهنگی سیاسی و دینی بر اساس جهت گیری   انقلاب اسلامی و تبیین و ترویج اندیشه های سیاسی و فرهنگی حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به سامانه آموزش مجازی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه شروع به فعالیت نموده است.

این واحد با تعامل و ارتباط هماهنگ و تنگاتنگ با واحد آموزش مجازی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها به فضل الهی تلاش دارد تا در آینده قطب آموزش های مجازی، معرفتی، فرهنگی، سیاسی و مهارتی در حوزه مخاطبان دانشگاه از جمله کارکنان، استادان و دانشجویان تبدیل شود.

از ویژگی های آموزش مجازی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دسترسی آسان به محتوای درسی در هر زمان و مکان و بهبود کیفیت ارائه محتوای به دلیل ارائه دروس بصورت چند رسانه ای بکارگیری ابزارهای روز ارائه خدمات آموزش و برگزاری کارگاهها و کلاس ها در سه مقطع فرهنگ، سیاست، مهارتهای عملی و معرف قرآنی می باشد. طبق هماهنگی به عمل آمده با معاونت توسعه واحد آموزش کارکنان، دوره های تعریف شده در سایت دارای امتیاز آموزشی (امتیاز عمومی و امتیاز شغلی) جهت ارتقای شغلی کارکنان می باشد. در حال حاضر سه دوره دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی، مروری بر مهارتهای زندگی و دوره اقتصاد مقاومتی از برنامه تا عمل بر روی سایت نهاد رهبری در دانشگاه بارگذاری شده است که کارکنان پس از برگزاری دو دوره و کسب نمرات لازم به واحد آموزش کارکنان معرفی می گردند.

مرکز هم اندیشی اساتید نهاد نمایندگی با هدف ارتقای سطح اخلاقی و اعتقادی اساتید و تقویت ارتباط دفاتر نهاد و استادان و شناسایی اساتید مومن درجهت به کارگیری ظرفیت آنها در فعالیتهای فرهنگی سیاسی فعالیت خود را ارائه می نماید. با توجه به اینکه اساتید دانشگاه به مثابه فرماندهان جنگ نرم و دارای جایگاه رفیع و نقش  محوری در توسعه فرهنگی و علمی کشور و تحقق دانشگاه تمدن ساز اسلامی هستند و نیز تقویت ظرفیت های علمی و تربیتی اساتید و عمل به منویات های مقام معظم رهبری ارتقای معرفت دینی این قشر فرهیخته ضروری به نظر می رسد. از این سامانه با اهداف و رویکردهای فوق فعالیت خود را در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ارائه می نماید. محصولات فرهنگی، برنامه های ارائه شده، نشریات و مجلات برنامه ها، در غرفه جشنواره به دیگر مخاطبان از جمله اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان ارائه گردید.

 غرفه‌ی مرکز مطالعات دین و سلامت که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهید بهشتی، در جشنواره‌ی آموزشی سال 96 دانشگاه، برپا شد. هدف از برپایی این غرفه ارائه محصولات مرکز مطالعات دین و سلامت می باشد که از آنها می توان به طرح های پژوهشی اساتید محترم دانشگاه و دانشجویان عزیز علاقه مند به چنین موضوعاتی در حوزه های دین و سلامت جسم، دین و سلامت روان، دین و سلامت معنوی، دین و سلامت اجتماعی اشاره نمود. از فعالیت‌های دیگر مرکز مطالعات دین و سلامت انتشار مجله‌ی پژوهش در دین و سلامت در قالب متن کامل، چکیده‌ی فارسی، چکیده و خلاصه‌ی انگلیسی و چکیده‌ی عربی به دو صورت چاپ اینترنتی و انتشار کتبی است که از زمستان سال 1394 تا کنون در 10 شماره چاپ شده است. همه‌ی اقدامات مربوط به مجله از دریافت مقاله، داوری مقاله، ویراستاری فارسی، انگلیسی و عربی و همچنین صفحه‌آرایی و چاپ اینترتی و کتبی زیر نظر این مرکز قرار دارد. این مجله هم اکنون دارای امتیاز علمی - پژوهشی است و به دنبال ایندکس شدن در نمایه‌های معتبر بین‌المللی نیز است.

در این جشنواره از اعضای هیات علمی برتر در دوازدهمین جشنواره آموزشی تقدیر به عمل آمد. رئیس دانشگاه در دوازدهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری به اثرگذاری اساتید فرهیخته و زمینه های پاسخگویی اجتماعی در حوزه آموزش و گام های بلند دانشگاه در توسعه فرآیندهای آموزشی پرداختند. دکتر لاریجانی در بازدیدی که از غرفه نهاد رهبری داشتند خاطر نشان کردند که سنگ بنای آموزش و تربیت، معلم و مربی است که در حال حاضر از طریق برنامه های مجازی اقداماتی  در حوزه آموزش صورت گرفته است. ایشان ضمن تشکر از تلاش همکاران، سامانه آموزش مجازی را برای ارتقای فرهنگی دانشگاهیان بویژه اساتید و دانشجویان بسیار مفید و موثر دانستند.

این غرفه با استقبال بسیار خوبی از سوی مخاطبان روبرو گردید که انشاءا... در سالهای آتی بتوان در پیشرو تحول آموزش و فرهنگی دانشگاهها گام های موثری برداریم.

.

 

 

 

 

 

 


١٤:٣٤ - دوشنبه ١٨ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٤٦٠٥٧    /    تعداد نمایش : ١٩٩


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد.